Dawno minęły dni, kiedy FIFA, UEFA i inne organizacje futbolowe zabraniały stosowania sztucznej trawy. Nic w tym dziwnego, gdyż tamte sztuczne nawierzchnie były dużo gorsze pod względem funkcjonalności i estetyki, a każdy upadek groził poważnymi obrażeniami.

Z pojawieniem się sztucznej trawy trzeciej generacji na początku XXI wieku, sytuacja uległa znacznej poprawie. Dzisiaj sztuczna trawa jest praktycznie nieodróżnialna pod względem wyglądu i generalnie uważa się ją za tak samo bezpieczną jak naturalną trawę – a nawet bezpieczniejszą w warunkach zimowych.

W przeciwieństwie do naturalnej murawy, sztuczna może być wykorzystywana w chwilę po deszczu, gdyż woda odprowadzana jest systemem odwadniającym i poprzez porowaty materiał podłoża. Również utrzymanie murawy w dobrym stanie jest prostsze i tańsze.

Nasza firma oferuje sztuczne nawierzchnie różnych producentów, jednak przede wszystkim sprawdzonej marki TerraGrassTM należącej do znanej grupy Polytan GmbH. Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy produktów, zgodnie ze swoimi potrzebami i założonym budżetem. Mamy nawierzchnie od tanich, przeznaczonych do użytku typowo rekreacyjnego po rekomendowane przez FIFA jedno- (amatorskie) i dwugwiazdkowe (profesjonalne).

Sztuczne murawy oferowane przez naszą firmę są zaprojektowane by spełniać typowe wymogi gry w piłkę nożną i imitować ruch piłki po najlepszej naturalnej trawie. Podczas testów zwraca się uwagę na wiele właściwości nawierzchni: trwałość, absorpcję energii uderzenia, odkształcenia poprzeczne, prostopadłe odbicie piłki, odbicie pod kątem, tarcie toczne, toczenie piłki, tarcie ślizgowe, możliwe otarcia skóry oraz inne czynniki, jak trwałość koloru przy długotrwałym użytkowaniu.